Firma

W roku 2008 poszukując nowych wyzwań w sferze własnych działań firma K.G.K. została oficjalnym dystrybutorem firmy PDQ Manufacturing Inc., uznawanej na świecie jako wiodący producent urządzeń o nazwie LaserWash – automatycznych myjni bezdotykowych oraz ProTouch Tandem – automatycznych myjni w technologii hybrydowej.
PDQ przez ponad 25 lat dostarcza branży myjni najnowocześniejsze osiągnięcia oraz stawia nowe, wysokie standardy, które stają się punktem odniesienia dla całej branży myjni samochodowych. Podczas gdy inni ścigają się by nadrobić zaległości, PDQ kontynuuje swoje działania w dziedzinie zaawansowania technologicznego i poprawy jakości.
Zadaniem firmy K.G.K. jako oficjalnego dystrybutora jest przede wszystkim wprowadzenie nowej jakości mycia samochodów w Polsce. Naszą misją jest zapoznanie potencjalnych inwestorów z technologicznym zaawansowaniem oferowanych urządzeń oraz uświadomienie w jakim kierunku będzie podążać branża myjni przez najbliższe lata.

PDQ Manufacturing, Inc.

William „Red” Lewis, to założyciel PDQ, który pierwsze kroki w branży mycia pojazdów stawiał jako operator w 1967 roku. Nigdy nie był zadowolony z urządzeń do mycia pojazdów co skłoniło go do ciągłego eksperymentowania i budowania własnych wersji urządzeń myjących. W roku 1984 Red połączył siły z pionierem wiedzy o bezdotykowym myciu Forrestem Burtonem i wyprodukował legendarny, opatentowany system Follower Burton Arch. Było to pierwsze urządzenie w formie łuku, które dokładnie śledzi kontury i kształt każdego pojazdu.

1985 – Zostaje stworzona kompletna linia do mycia bezdotykowego pod nazwą Carefree.
1986 – Red rozszerzył w branży produkcję i wprowadził LaserWash linie produktów Carefree i zmieniła nazwę firmy na PDQ, Performance, Dependability, Quality, odzwierciedlając najwyższe standardy firmy w zakresie wydajności, niezawodności i jakości.

1989 – Zostaje wprowadzony nowy model urządzenie o nazwie LaserWash 4000, który dostosowany jest także na rynek europejski.

1998 – Dover Corporation z Nowego Jorku, grupa która nabywa wysoko wyspecjalizowane firmy
produkcyjne, które są liderami w swoich branżach, wykupuje firmę PDQ Manufacturing. W tym samym roku PDQ uzyskuje certyfikat ISO 9001 ., jeden z najwyższych wyróżnień za jakość i standard w materiałach, sprzęcie, usługach, wsparciu i testowaniu produktów.

2000 – Wiosną firma PDQ zaprezentowała najbardziej zaawansowany jak do tej pory system mycia pojazdów, LaserWash G5. Blisko 5 lat badań i rozwoju przyniosło firmie PDQ siedem unikalnych patentów piątej generacji co przekłada się na niezrównaną wydajność, łatwość obsługi i niezawodność.

2005 – Na początku roku, PDQ wprowadza LaserWash M5, następcę bezkonkurencyjnego LaserWash 4000. M5 zawiera nowe technologie i bardziej zaawansowane funkcje, które sprawiają, że automatyczna myjnia jest bardziej wydajna, bardziej niezawodna i łatwiejsza w użyciu.

2007 – Na wiosnę , PDQ rozpoczęł0 produkcję hybrydowego systemu mycia samochodów o nazwie Tandem RiteTouch, (FeatherWash™- nazwa obowiązująca w Europie), które zawiera zarówno technologię bezdotykowego mycia oraz technologię mycia szczotkowego wykorzystujące dwa po mosty mycia wyposażone w dwie oddzielne specjalne szczotki.

2009 – W dniu 23 września , PDQ jako pierwszy w branży myjni przeprowadziło na żywo transmisje z odsło nięcia nowego LaserWash.

2011 – Do dnia dzisiejszego – PDQ podtrzymuje pozycję światowego lidera jako największego na świecie producenta systemów bezdotykowego mycia pojazdów